Avea Fatura Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır?

Avea Fatura Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır?

Avea faturası ertelenirse ne olur sorusu, geç kalan ya da faturasını ödemekte zorlananlar için en ilgi çekici sorulardan biri.

Tüm aboneler e-posta veya SMS ile Türk Telekom'un eski adı, Avea faturasının son ödeme tarihi ve fatura tarihi ile bilgilendirilir. Ödeyeceğiniz toplam borç tutarı Türk Telekom'un fatura tarihinde belirlenir ve tarafınıza bilgilendirme mesajı gönderilir. Fatura son tarihi ile faturanın son ödeme tarihi arasında genellikle 15 günlük bir gecikme vardır.

Ekonomik ya da işsizlik nedenleriyle faturalarını ödemekte zorlanan birçok Türk Telekom, fatura ödeme tarihi geçerse ne olacağını ve fatura ödenmezse kaç gün kapanacağını merak ediyor.

Türk Telekom faturası ne zaman ödenir?

Türk Telekom'un cep telefonu faturası ödemesi için son ödeme tarihi, ödemenizin son tarihe kadar hattınıza bildirildiği tarihteki maaş günüdür. Kesin fatura tarihi, faturanın son ödeme tarihi ile karıştırılmamalıdır. Fatura tarihinden sonra faturanın ödenmesi için son güne ortalama 15 gün kalmıştır.

Fatura ödemenizin son gününde ve son ödeme tarihine kadar herhangi bir kısıtlama veya yasak olmaksızın iletişim halinde kalırsanız SMS veya e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

Vadesi gelmişse, ödeme yapılmadıysa, size bir bilgi mesajı gönderilecek ve ödemeniz istenecektir.

Avea Mobil fatura ödeme tarihi geçerse ne olur

Fatura son ödeme tarihi olarak da bilinen Türk Telekom ödenmediğinde fazladan bir hafta alacaksınız. Son ödeme tarihinden itibaren bir hafta içinde ödeme yapmazsanız borcunuz gecikecek ve hattınız kısıtlanacaktır.

Türk Telekom hattınız kısıtlandıktan sonra kimseyi arayamaz veya SMS gönderemezsiniz ancak arayanlar size ulaşabilir.

Son ödeme tarihinden itibaren bir hafta içinde ödeme yapılmazsa, hattınız tamamen aramalara kapatılacak ve 3 gün içinde hattınız ödenmezse arayanlarınız artık size ulaşamayacaktır. . Borcunuzu bir ay içinde ödemezseniz, fatura üzerindeki borç nedeniyle idam edilirsiniz.

Telefon faturası ödenmezse Avea kaç gün kapanacak?

Bir haftalık vadesi geçmiş borcu olan herkes Türk Telekom müşteri hattı ile sınırlıdır, ayrıca borcun 3 gün içinde ödenmemesi durumunda hat kapatılır ve sizi arayan kimse katılamaz. Bir görüşme sırasında bu hat hizmet dışı olduğu uyarısı veriyorsa, hattın borçlu olması nedeniyle kapatılmıştır.

Türk Telekom faturayı ödemediğinde hat kısıtlanır. Hattınızdan arama yapamaz veya SMS gönderemezsiniz. Geri ödeme henüz yapılmadığında, hat yasal olarak borçlarından temizlenir.

Fatura ödeme tarihinden kaç gün sonra Türk Telekom hattı kapatacak

Türk Telekom faturası, borcun son ödeme tarihinden itibaren bir hafta içinde kapanmaktadır. Borcun vade tarihinden itibaren bir hafta içinde ödenmemesi durumunda önce hattınız bağlanıp kapatılacaktır.

Türk telekom faturası ödenmezse

2021 fatura borcunuz ödenmezse ne olur?

Türk Telekom cep telefonu faturanızın son ödeme tarihine kadar ödenmemesi durumunda, son ödeme tarihinden itibaren bir hafta daha yararlanacaksınız. Hattınız 7 gün içerisinde geç ödeme nedeniyle yapılan aramalara kapatılmıştır. Yapılan aramalar için kapalı hat borcunun 3 gün içinde ödenmemesi durumunda gelen aramalarda hat kapatılacak ve arayanlarınız size ulaşamayacaktır.

Türk Telekom faturalarını açıp kapamanın maliyeti nedir?

Türk Telekom faturanızın son ödeme tarihinden sonra hattınız kapanırsa ve hattınız ödenmemişse, hat açma ve kapama ücreti sizden alınacaktır. Türk Telekom faturalı hat açılış ve kapanış ücretleri 35 TL. Bu ödeme ve geç ödeme faizi bir sonraki faturanızda gösterilir.

Ocak 2021 faturalama döneminden başlayarak, vadesi geçmiş faturalara aylık% 1,6 oranında ve son ödeme tarihinde günlük% 0,0533 oranında faiz uygulanacaktır.

Herkes faturalarını düzenli olarak ödemek istiyor, ancak ekonomik durum ve işsizlik birçok insanın acı çekmesine neden oluyor.

Bu yazıda Türk Telekom fatura ödeme tarihi geçmişse ne olur ? Türk Telekom faturası ödenmezse ne olur ? Soruya cevap vermeye çalıştık, sorularınızı yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

About the Author: Cibolerang

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *