Bip Nedir? Kimin? Ücretli Mi? Güvenli Mi?

Bip Nedir? Kimin? Ücretli Mi? Güvenli Mi?

Düdük nedir? kimin? Ödenmiş mi? Güvenli mi? Soru, WhatsApp kullanıcı sözleşmesini uyguladıktan sonra birçok kişinin karşılaştığı sorunlardan biriydi. Gizlilik politikasını değiştiren Whatsapp artık herkesin tüm bilgilerine erişebildiği için ulusal bir uygulama olan BİP tercihi başladı.

Her geçen gün artan kullanıcı sayısı BIP, yerli mühendisler Turkcell tarafından üretilmektedir. Bu makaledeki moral nedir? Bip para alıyor mu ve Bip ile ilgili garip soruları cevaplamaya çalışacağım. Sadece Turkcell'in değil diğer operatörlerin de kullanabileceği uyarı sesi, Vodafone, Türk Telekom ve Bimcell hat sahiplerinin kullanımına açık.

İşte Bip hakkında merak ettiğiniz şeyler….

Düdük nedir?

Wahatsapp, uzun yıllardır ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan uygulama olmuştur. Ancak, Wahatsapp'ın Yeni Gizlilik Sözleşmesindeki makaleler çoğu kullanıcısı tarafından kabul edilmemiştir. Bu, Wahatsapp'a alternatif bir uygulama arayışını artırdı.

Bip uygulaması, Wahatsapp'ın kullanıcısına sunduğu gizlilik anlaşmasından sadece 24 saat sonra 1 milyondan fazla yeni kullanıcıya ulaştı. Nedeni, Türkçe bir uygulama olması ve Wahatsapp'tan daha güvenli olmasıdır.

Bip uygulaması, diğer tüm operatörlerin ücretsiz olarak kullanabileceği bir uygulama olan Turkcell operatörü tarafından geliştirilen bir uygulamadır. Adını sadece Safe ile değil, çeşitli özellikleriyle de ülkemizin en popüler uygulamaları arasına koymayı başarmıştır. Hangi başlatıcıyla çalışırsanız çalışın, bu uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Düdük kim? Önlük vatandaşlarından mı?

Wahatsapp, birçok Avrupa ülkesinde gizliliği doğrulanmış bir uygulamanın işlevselliğini içerirken, Türk kullanıcıların sunduğu gizlilik sözleşmesini etik açıdan uygun bulmayanlar artık bir Türk uygulamasını kullanmak istiyor. Öyleyse düdük kim? Soruları sıklıkla bu bağlamda sorulur. Beeb, Turkcell firmasının bir uygulamasıdır. İlk çıktığında müşterilerine sadece ücretsiz mesajlaşma imkanı sunarken, artık diğer taşıyıcılara da ücretsiz kullanım sağlıyor. Ek olarak, kullanıcı gizliliği için önemli bir yere sahiptir. Yani bu uygulama ile tüm verileriniz ve mesajlarınız gizli tutulur ve bir Türk ürünüdür. Üçüncü şahıslarla paylaşılmaz. Turkcell Genel Müdürü bu yönde açıklama yaptı.

Murad Erkan'a göre,

“Kişisel verilerin güvenliği günümüzde kullanıcılar için en önemli sorunlardan biridir. Turkcell olarak tüm teknolojik altyapımızı ve bilgi birikimimizi müşterilerimizi güvende tutmak için kullandık. Bugün yayınlanan tüm verileri Türkiye'de güvenle saklıyoruz. BiP uygulaması her geçen gün eklenen yeni özelliklerle büyümeye devam ediyor. Bilgisayarlara hem internet tarayıcıları hem de mobil cihazlar üzerinden sesli ve görüntülü görüşme imkanı sunan BiP, artık yeni masaüstü uygulaması ile bağımsız bir tarayıcıda çalışıyor.Tüm PC ve Mac bilgisayarlara kurulabilen BiP Web masaüstü uygulaması sayesinde devam edebiliyor. Cep telefonunuz yanınızda olmasa bile kesintisiz iletişim. BiP ile banka bilgilerine ihtiyaç duymadan sadece telefon numarası üzerinden para transferi yapılabiliyor. “

Bu uygulamanın nasıl güvenli olduğunu anlıyoruz.

Bip Ücretsiz İndirin

Artık Wahatsapp'ı kullanmak istemeyen kişiler önce bip sesini kullanmak ve denemek ister. Ancak daha önce bip uygulamasını hiç kullanmamış kişiler için bip sesini nasıl tetiklerler ? Çoğu zaman sorusunu sorar.

Alarmı kullanan kişiler kolaylıkla bip indirme seçenekleri ile Google Play ve App Store'dan yükleyebilirsiniz. Uygulamayı indiren kişiler, programın talimatlarını izleyerek uygulamayı kullanılabilir hale getirebilirler.

Dikkatinizi çekebilir >>>> Bip, Vodafone ve Türk Telekom'u kullanabilir mi?

Beep uygulamasının özellikleri nelerdir?

Bip uygulaması temelde Wahatsapp'tan her bakımdan daha kullanışlıdır. Beep uygulamasını kullanacak kişilerin bilmesi gereken bazı özellikler;

 • Bir mesaj gönderebilirsiniz.
 • Bip uygulamasında sesli arama işlevi mevcuttur.
 • Karşı tarafa resim gönderebilir ve diğer taraftan resim kabul edebilirsiniz.
 • Uygulamam aracılığıyla video gönderip alabilirsiniz.
 • Bip uygulamasının en popüler özelliklerinden biri belge gönderme yeteneğidir.
 • Sesli posta da mevcuttur.
 • Mevcut konumunuzu diğer tarafla paylaşabilir ve arkadaşlarınızın gönderdiği sitelere erişebilirsiniz.
 • Bip uygulamasını cep telefonunuza yükleyebilir veya bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. Böylece, telefonunuz kapalı olsa bile, onu web'de kullanabilirsiniz.
 • Özellikle çevrimiçi çalışan kişiler toplantılarını ıslık çalarak organize edebilirler.
 • Telefon numarası maskeleme özelliği de mevcuttur. Başka bir deyişle, telefon numaranızı göstermek zorunda kalmadan binlerce kişiyle konuşabilirsiniz.
 • Bip sadece bir sohbet platformu değil, aynı zamanda eğlenceye, sosyal hayata ve diğer popüler konulara erişim sağlıyor.
 • Komik çıkartmalar ve mesajlar mevcuttur.
 • İstediğiniz kişiyi ücretsiz olarak arayabilirsiniz.
 • Görüntülü arama mevcuttur. Video görüşmelerine aynı anda 10 farklı kişiyi dahil edebilirsiniz.
 • Grup mesajlaşması uygulamada mevcuttur.
 • Farklı dillere tercüme edilebilir. Bu yüzden dünyanın her yerinde farklı dillerde sohbet etmek mümkün.
 • Bu uygulamada bir acil durum düğmesi mevcuttur.
 • Bip uygulamasının en iyi yanı, kullanıcı bilgilerini kesinlikle gizlilik politikalarına göre başkalarıyla paylaşmamasıdır.
 • Şimdiden 1 milyon kullanıcıyı aşan düdük, Milli Savunma Bakanlığı tarafından da kullanıldı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, WhatsApp uygulaması hakkında gazetecilerle görüşmelerin artık bir bildirimle yapılacağı bildirildi.

Safe beep, beep that

Islık sesi tetikleniyor mu?

Islık sesi mi? Bip uygulaması ücretsiz bir uygulamadır. Akıllı telefon kullanan herkes, alarm uygulamasını cep telefonuna ücretsiz olarak indirip kullanabilir. Turkcell tarafından geliştirilen bu uygulama için aylık veya yıllık ücret alınmamaktadır. İnternetin olduğu her yerde kullanılabilir. Telefonunuza bip uygulamasını ücretsiz olarak da yükleyebilirsiniz. Telefonda olduğu gibi ofis için de herhangi bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

Islık Safe?

Wahatsapp sözleşmesinde yer alan gizlilik ilkeleri birçok insanı üzdü. Yeni bir sohbet alanı arayan insanlar artık eskisinden daha temkinli davranmak istiyor. Düdük uygulaması Safe mi? Soru, en sık sorulan sorulardan biridir. Beep uygulaması çok güvenlidir. Milli Savunma Bakanlığı bile muhabirlerle iletişimlerinde uyarı kullanmaya karar verdiğini açıkladı. Alarm uygulamasını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Artı, tanımadığınız insanlarla konuşurken telefon numaranızı vermek zorunda değilsiniz.

Bir bip grubu oluşturmak mümkün mü?

Wahatsapp gibi bir dizi alarm sesi kolayca ayarlanabilir . Aile grupları, iş arkadaşı grupları, eğitim grupları ve grupları dilediğiniz gibi kurabilirsiniz. Grup toplantılarında yazılı mesajlar gönderebilir veya görüşmelerinizi görsel olarak takip edebilirsiniz.

Önlük mü, telgraf mı?

Artık Wahatsapp'ı kullanmak istemeyen birçok kişi, en popüler iki uygulama arasında tereddüt etti. Yani bip sesi mi yoksa telgraf mı? Soruları neredeyse gündemde. Telegam, bip uygulaması olarak çok Güvenlidir.

Telegram, 2013 yılında bir Rus yazılım geliştiricisi tarafından kullanıcısına tanıtıldı. Güvenli olduğu için gündemdeki yerini yeniden kazanmayı başardı. Telegram uygulaması da güvenlidir. Ancak, seçim tamamen kullanıcıya bağlıdır. Bu nedenle, hangi uygulamanın sizin için en yararlı olacağına göre seçiminizi yapabilirsiniz. Yine bir sohbet uygulaması seçtiğinizde yerel uygulama olmayı seçebilir ve uygulamayı arkadaşlarınızın en çok tercih ettiği uygulama olan telefonunuza indirebilirsiniz.

Bip sesi bilgisayara nasıl indirilir

Telefonunuzdan, masaüstünüzden veya diz üstü bilgisayarınızdan aktif olarak kullandığınız Bip uygulamasını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bilgisayarda kullanım için bip sesi;

 • Öncelikle bilgisayarınızdan https://web.bip.com/login adresini açın
 • Telefonunuzda Know uygulamasını açın
 • BiP menüsünden Profil> BiP WEB'e gidin
 • BiP'in sağında gördüğünüz QR kodunu okuyun .

Yukarıdaki prosedürleri sırasıyla izleyerek uyarı web sayfasına erişebilirsiniz.

Uyarı durumunu burada paylaşın

Bip uygulamasında bir durum paylaşımı olup olmadığına dair bir soruyu yanıtlamanız gerekiyorsa, durum şu anda paylaşılamaz. Ancak yeni güncellemenin gelişiyle birlikte pozisyonun paylaşıldığı açıklandı. Bip'te şu anda acil durumdaki pozisyon paylaşılıyor.

Pep en son görüldü mü?

Bip'in son görülen özelliği uzun süredir ortalıkta. Bip uygulaması aracılığıyla son görülen parametreleri istediğiniz zaman etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz. Profil> Ayarlar> Sohbet Ayarları ve Son Görülen bölümlerindeki adımları izleyerek son görülmeyi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Ayrıca, istediğiniz zaman Bip'deki oynatma ayarlarını devre dışı bırakmanız da mümkündür. Profil> Ayarlar> Sohbet Ayarları'na tıklayarak ve makbuzlar bağlantısını okuyarak okundu bilgisi bip sesini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Alarmla resim göndermede sorun

Bir süredir birçok kişi Bip fotoğrafları gönderme sorunuyla karşılaştı. Güncellemeleri yaptıktan sonra, artık Bip aracılığıyla resim ve video göndermeyle ilgili bir sorun var. Hala Bip resimleri gönderemiyorum ve Bip videoları gönderemiyorum diyorsanız, BIP uygulamasında oturum açabilir ve ayarları -> İzinler-> BEEP uygulama galerisi ve ses izin ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Hangi ülke Bip'e aittir?

Bip uygulamasının hangi ülkeye ait olduğu sorusu, birçok kişinin sorduğu konulardan biridir. Tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilen Bip, yerel ve ulusal uygulamalardan biridir. Turkcell destekli alarm sesi tüm operatörlere ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Bir bipte sıkıştığımı nasıl anlarım?

Birinin sizi Beep'te yasaklayıp yasaklamadığını öğrenmenin yolu çok basit. Bip sesine takıldığımı bilmemin yolu, diğer uca bir mesaj, video, resim ve ses kaydı gönderdiğinizde, diğer uca erişilemez, bu nedenle iki tıklama asla olmaz. Gönderdiğiniz mesaj bir tık uzakta kalırsa, engellenirsiniz. Ayrıca, engellendiğiniz için sesli ve görüntülü arama işlevinden yararlanamayacaksınız.

About the Author: Cibolerang

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *