E-Devlet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

E-Devlet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Ülkemizde birçok abonenin şikayet ettiği sorunlardan biri de abonelikten çıkmanın zorluğudur. Bir telefon, İnternet veya TV hizmetine abone olduktan sonra iptal etmek isteyen birçok kişi, iptal etmekte zorlanır.

Hizmetin hizmet almak istediği kurum veya kuruluş tarafından iptal edilmesi gereken abonelik işlemini iptal etmek istediğinizde farklı bir boyuta geçerek iptal sürecinde zorluklar yaşanmaktadır.

Bu anlamda çok sayıda şikayet alırken yapılan düzenlemeler sayesinde artık aboneliğinizin iptalini e-devlet üzerinden kolaylıkla yönetebilirsiniz. Artık dağıtıcıya gitmeden veya faks göndermeden kolayca abonelikten çıkabilirsiniz.

E-devlet aboneliğinden çıkma talebinde bulunma

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu (BTK) ile yapmış olduğu anlaşma ile cep telefonu, sabit hat, televizyon, su, elektrik ve doğalgaz başta olmak üzere kullandığınız pek çok hizmeti tek tıkla kolayca iptal edebilirsiniz.

E-devlet üzerinden yapılan iptal talebinden itibaren 24 saat içinde fatura kesilmeyecek ve fiyat otomatik olarak duracaktır. Gerekli iptal işlemi en geç 7 gün sonra gerçekleşecek ve abonelik iptal edilecektir.

Peki e-devlet üzerinden abonelik talebinizi nasıl iletirsiniz ?

  • Aboneliklerinizi kontrol edin.
  • Kişisel bilgilerinizi kontrol edin.
  • İptal etmek istediğiniz aboneliği seçin.
  • İptal talebinin nedenini belirtin.
  • Abonelik sonlandırma belgesini imzalayın.
  • Fesih işleminiz tamamlandı.

BTK tarafından e-devlet üzerinden açılan “Abonelik Sonlandırma Uygulaması” bu bağlantıya tıklayarak oturum açın.

Aşağıdaki gibi kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak e-devlet web sitesine giriş yapın. Kimliğinizi doğrulamak için mobil imza, elektronik imza , TC Kimlik kartı veya bankacılık uygulamalarını kullanabilirsiniz .

abonelikten çık

E-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra tüm abonelikleriniz tek tek görünecektir. E-Devler'den aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz şirketi seçin.

Elektronik devlet işlemlerini sonlandırma talebi

İptal etmek istediğiniz işletmenin yanındaki “Aboneliği doğrula” bağlantısını tıklayın. Ortaya çıkan sayfada tekrar Çıkış iste bağlantısını tıklayın. Üyelikten çıkmak istediğiniz hizmeti iptal etme nedeninizi yazarak iptal işlemine başlayabilirsiniz.

Aboneliği iptal etme isteği

Abonelik iptal sürecinde yüksek fatura ve para çekme ücretlerinden kaçınmak için taahhüdün ne zaman sona erdiğini ayrıntılı olarak göreceksiniz. Bu şekilde sözleşmenizin kaç ay kaldığını öğrenebileceksiniz. Başvururken gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmelisiniz.

E-devlet aboneliği sonlandırma sayfası yanlışlıkla açılmıyor

Birçok kullanıcı e-devlet aboneliği sonlandırma sayfasına ulaşıldığında sayfanın açılmadığını ve iptal edilmediğini bildirdi. Sistemdeki yoğunluk ve bazı düzenlemeler nedeniyle trafiğin yoğun olmadığı gece saatlerini bekleyebilir veya kayıt sayfasına tekrar ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Abonelikten çıkmak isteyenler, Sistemdeki teknik bir arıza nedeniyle işleminiz tamamlanamadı” ve Operatörün neden olduğu teknik bir sipariş sorunu nedeniyle iptal talebiniz olup olmadığı sorulamaz” hatalarıyla daha sonra tekrar deneyebilirler. belirir .

Sistem şu anda çok yeni olduğu için bazı düzenlemeler hala devam ediyor. Beklenenden daha fazla ilgi gören abonelikten çıkma uygulaması, gelecekte daha iyi olacak.

E-devlette aboneliğin sonlandırılması talebinin sonucu ne zaman görünecek?

E-Devlet üzerinden abonelik sonlandırma talebinde bulunduktan sonra söz konusu kuruluş 24 saat içinde artık fatura kesemeyecek ve ücret alamayacak. Bilgiler eksiksiz ve doğru girildiğinde 7 gün içinde iptal işlemi yapılmaktadır.

E-devlet aboneliği ne zaman iptal edilir?

E-Devlet üzerinden abonelikten çıkma talebinde bulunmadan önce, şebeke operatörünüze abonelik ve para çekme ücretlerini ödeyip ödeyemeyeceğinizi tam olarak sormalısınız. Taahhüt süreniz sona erdiyse, istediğiniz zaman aboneliğinizin sonlandırılmasını talep edebilirsiniz.

Çayın bedelini ve garantisini hesaplamak ve öğrenmek istiyorsanız Garanti ve Garanti Bedeli Nasıl Hesaplanır başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Herhangi bir kurumda abonelik elektronik idare yoluyla iptal edilecektir.

E-devlet, aboneliğin sonlandırılmasını talep etmek isteyenler için hemen hemen her işi görebilir. 200.000'den fazla abonesi olan şirketlerin listesine başvurarak, seçtiğiniz kuruluş ve kuruluşla bağlantınızı kesebilirsiniz. Her şirketin e-devlet üzerinden otomatik olarak görünecek olan 200.000'den fazla abonesi olduğundan, işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

Digiturk, D-Smart, Millenicom, Superonline, TT Mobil, TTNET, Turkcell, TurkNet, Türk Telekom, TURKSAT, Vodafone ve Vodafone Net'in feshini talep etmek isteyenler. Belediye, elektrik, su ve doğalgaz dahil birçok şirketi iptal edebilirler.

Konuyla ilgili her türlü sorunuzu yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

About the Author: Cibolerang

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *