Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır? (KANITLANMIŞ YÖNTEM)

Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır? (KANITLANMIŞ YÖNTEM)

Instagram'ı nasıl keşfedersiniz? Modern dünyanın en çok kullanılan ve popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram sayesinde arkadaşlarımızı, sevdiğimiz sanatçıları, sık satın aldığımız markaları ve güncel olayları takip edebiliyoruz.

Dijitalleşme dünyasında Instagram'ı bir sosyal medya aracı olarak kullanabiliriz ve işimizi büyütmek, marka bilinirliğimizi artırmak ve daha fazla müşteri çekmek için Instagram'ı tercih ediyoruz.

Hatta Instagram'daki takipçi sayımız arttıkça “ Keşfet '' içine düşebilir ve yıllar içinde yüzbinlerce takipçi ile fenomen haline gelebiliriz.

Kısaca öğrenin; Sosyal medya platformu ve iletişim kanalı olmanın yanı sıra, hayallerimizi gerçekleştirebileceğimiz büyülü bir dünyanın kapılarını açmamızı da sağlıyor.

Öyle ki büyük çoğunluğumuz; En iyi fotoğraflarımızı Instagram'a yüklüyoruz, içeriğimizi dikkatlice seçip paylaşıyoruz ve Instagram'da statü kazanmanın yollarını arıyoruz.

Yüzbinlerce abonesi olan bir işletme olarak siz de Instagram'da fenomen olmayı veya satış rakamlarınızı artırmayı hayal ediyorsanız, o zaman sadece yaşadığınız şehirde değil, ülke genelinde popüler bir marka olursunuz. ülke; Bu makaleyi okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Instagram Discover'ı nasıl özelleştirirsiniz?

Instagram'da Keşfet'e takılıp kalmak, birçok kişinin Instagram'daki Keşfet düğmesine tıklayarak fotoğraflarınızı görebileceği, sayfanıza gidebileceği ve isterlerse sizi takip edebileceği anlamına gelir.

Diğer bir deyişle, fotoğraflarınız ilgi çekici ise binlerce kişinin aynı anda sizi görmesine ve sayfanızı ziyaret etmesine izin verilmektedir.

Google'da ilk sayfada iniş böylece Instagram üzerinde keşfedin durarak, web sitesi güvenilirliğini artırır ve onları görünür kılan gibi aynı etkiye sahiptir.

Başka bir deyişle, yüzbinlerce insan sizi bir gecede bile öğrenebilir.

Instagram'da Keşfet'i bulursanız fotoğraflarınızı veya videolarınızı gören kişiler sizi takip etmeye başladığında takipçilerinizin sayısı artmaya başlar.

Birkaç ay gibi kısa bir sürede yüz binlerce aboneye sahip olabilirsiniz.

Kısa sürede fenomen olmayı hayal ettiyseniz, Instagram Discover'ı başlatarak bu hayali adım adım gerçekleştirebilirsiniz.

Aboneleriniz büyüdükçe, Instagram'da reklam vermeye başlayabilir, böylece ekstra gelir elde edebilir, gerekirse sayfanızı bir işletme hesabına dönüştürebilir ve işinizi büyütmek için çok para kazanabilirsiniz. Sayfanda.

Mevcut sektöre girmek ya da koşmak isteyen en iyi markaların bile dikkatini çekebilir ve bir anda yıllardır hayalini kurduğunuz hayata sahip olursunuz.

Instagram nasıl keşfedilir

Instagram'ı denemek için yapmanız gerekenler hakkında size biraz bilgi vermek istiyorum. Eğer Instagram keşfetmek nasıl söylersen keşif yöntemlerdir;

 • Harika içerik paylaşın
 • Hedef kitlenizi tanımlayın
 • Sayfanızda etkileşimi canlı tutmaya çalışın
 • Eylemlerinizi doğru zamanlarda yapın
 • IG TV videoları oluşturun
 • Hashtag kullanmayı unutmayın
 • İçeriğinizi paylaştığınızdan ve kaydettiğinizden emin olun
 • Abonelerinizi artırın
 • Olayları anlamak
 • Büyük çekilişlere katılın
 • Büyük çekilişlere katılın
 • Sosyal medya uzmanlarından yardım alın

Instagram'ı nasıl bulacağımızı anlatırsanız yukarıda verdiğim yöntemleri deneyebilirsiniz. Instagram'ı keşfetmek için çok sayıda yorum ve beğeni çok etkilidir.

Instagram takipçileri nasıl artırılır

Instagram'ı keşfetmek için ne yapmalısınız?

Takipçi kazanmak ve birçok kişi tarafından tanınmak için Instagram'ı keşfetmek çok önemli. Instagram sayfanızı bulmak için yapmanız gerekenler;

Harika içerik paylaşın

Videonuz veya ürün fotoğraflarınız olsun; Instagram'da paylaştığınız tüm içerikler yüksek kaliteli, düşünceli ve harika olmalıdır.

Sıradışı orijinal fotoğraflar ve videolar; Ne kadar çok beğeni alırsanız, Explorer'a erişme olasılığınız o kadar artar.

Özellikle video klipler; Daha hızlı bir fotoğraf keşfine girildiklerinden çok sayıda video çekmenizi ve bunları Instagram hesabınızda paylaşmanızı öneririz.

Örneğin bir mağaza çalışanıysanız fotoğraflarınızı ve videolarınızı Instagram'da paylaşabilirsiniz.

Sattığınız ürünleri kendinize takıp video çektiğinizde potansiyel müşterilerinizin güvenini kazanabilir ve sizden satın almalarını sağlayabilirsiniz. Böylece onu diğer şirketlerden kolaylıkla ayırt edebilirsiniz.

Instagram'a amatör fotoğraflar yüklemek yerine profesyonel fotoğraf ve videoları Instagram'da paylaşarak, gönderilerinizin daha fazla beğeni ve yorum almasını ve böylece Keşfet'e girmesini sağlayabilirsiniz.

Hedef kitlenizi tanımlayın

Instagram'da rastgele fotoğraflar yayınlamak yerine, belirli bir kitleye hitap eden fotoğraf ve içerikleri paylaşarak hedef kitlenizi kendine çekebilir ve takipçiye dönüştürebilirsiniz.

Örneğin, bir mağaza işletiyorsanız; Kadınları hedefleyen içerikler paylaşmalı ve önce onların kalbini kazanabilmelisiniz.

Sayfanız ne kadar profesyonel olursa olsun, siz ve kadınlar arasındaki dürüstlüğü kanıtlayabilir ve güzel ve romantik sözler ve yazılar yazarak onları sizin gibi sevdirebilirsiniz.

Bu dünyadaki her şeyin “aşk” üzerine kurulu olduğunu asla unutmamalısınız.

Kötü bir Instagram profili çizmekten kaçınmanızın nedeni budur.

Hashtag kullanmayı unutmayın

Instagram'da hashtag kullanmak, Discover'da yakalanmanın en iyi saklanan sırlarından biridir.

Bu nedenle, düzenli olarak hashtag'ler oluşturursanız, Keşfet'e yakalanma şansınız artar.

Paylaştığınız fotoğraflar üzerinde hashtag oluşturarak daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Paylaştığınız hashtaglerin Instagram tarafından spam olarak görülmemesi için bir fotoğrafta en fazla 5-10 hashtag kullanmalısınız.

Hashtag'i oluşturmadan önce, fotoğrafın anlamını ve önemini açıklayan “kısa açıklamalar” vermekten çekinmeyin.

Sayfanızda etkileşimi canlı tutmaya çalışın

Instagram'a fotoğraf ve video yükleyerek Discover'a aşık olabilirsiniz, ancak asıl çalışma Keşfet'i tıkladıktan sonra başlar.

Sizi Keşfet'ten takip etmek için gören insanlar için sayfanızdaki etkileşimi canlı tutmanız gerekir.

Bu noktada takipçilerinizle iletişim halinde kalmalı ve onlara makalelerinizde veya hikayenizin içeriğinde dürüst sorular sormalısınız.

Paylaştığınız mesajlar; Aboneler kanalınıza kaydolduğunda, gönderileriniz beğenilir ve çok sayıda yorum alırsanız, insanların dikkatini başarıyla çekebilir ve Keşfet'e katılabilirsiniz.

Eylemlerinizi doğru zamanlarda yapın

İnsanlar Instagram hesabınızda çalıştığında ve fotoğraf paylaştığında, gönderileriniz görünmez olur, bu da kişilerin paylaştığınız gönderileri görmesi için gönderilerinizin ana sayfanın alt kısmına düşmesine neden olur.

Yani maalesef gönderileriniz anasayfadaki fotoğraflarınızı görebilen ve beğenen kişilere ulaşmıyor.

Bu nedenle, gönderilerinizdeki yorum ve beğenilerin sayısını artırmak için gönderilerinizi zamanında yayınlamanız gerekir.

İstatistik şirketlerinden alınan verilere göre çoğu vardiya, insanlar uyandığında sabah 7:00 ile 9:00 arasındadır. Öğle tatilinde 11:00 ile 14:00 arasında, akşam ise işten çıktıklarında 17:00 – 19:00 saatleri arasında görüyoruz.

Başka bir deyişle, çektiğiniz fotoğrafı saat 10: 00'da görmeyeceksiniz.

Fotoğraflarınızı veya videolarınızı göndermek için yanlış zaman, ne kadar harika olursa olsun; Baştan kaybetmenize neden olur.

Bu nedenle, paylaşım etkileşimlerini artırmak için bu saatlerde katılmaya dikkat etmelisiniz.

IG TV videoları oluşturun

Ayrıca IG TV'de çarpıcı, profesyonel fotoğraflar oluşturarak keşif şansınızı artırabilirsiniz.

Günümüzde pek çok insan sıkıldıklarında ve takılmak istediklerinde IG TV videolarına yöneliyor.

Beğendikleri videoları paylaşan hesapları takip etmeye başladılar.

IG TV'de yüksek beğeni alan hesaplar da Instagram'ın gözünde değer kazanıyor.

İçeriğinizi paylaştığınızdan ve kaydettiğinizden emin olun

Find out'a düşmek istiyorsanız; Daha önce de söylediğimiz gibi, gönderilerle olan etkileşiminizi artırmanız gerekiyor.

İçeriğinizin paylaşıldığından ve kaydedildiğinden emin olarak etkileşimlerin en üstüne ulaşabilirsiniz.

Örneğin, sponsorlu bir reklam yayınlar ve kontrol ederseniz; Fotoğraflarınızı kaydetmeye ve içeriğinizi paylaşmaya dönmelisiniz.

Bulutların açıklama bölümünde, “Bu resmi, resim vb. Gibi hikayede paylaşın.” Para çekme kuralları ekleyin; Sayfa etkileşiminizi hızlandırabilirsiniz.

Abonelerinizi artırın

Instagram'da takipçi sayısını artırarak kısa sürede Discover'a düşebilir ve fenomen haline gelebilirsiniz.

Instagram kullanıcıları genellikle çok sayıda takipçisi olan sayfaları takip etmeyi tercih ediyor.

Ne yazık ki, az sayıda takipçisi olan sayfaların diğer öne çıkan sayfalarla rekabet etme olasılığı düşüktür.

Abonelerinizi artırmak için Instagram'a reklam verebilir ve sayfanızda düzenli aralıklarla çekilişler yapabilirsiniz.

Düzenlediğiniz çekilişler ve abonelerinize dağıttığınız ücretsiz hediyeler ile sayfanızdan çıkmalarını engelleyebilirsiniz.

Mevcut abonelerin abonelikten çıkmasını önlemek, Instagram'da takipçi kazanmak kadar önemlidir.

Çekiliş yapmayı planlıyorsanız ancak çok az takipçiniz varsa, sponsor olduğunuz ürün için çekiliş çekebilirsiniz.İnsanları reklamınızı görmeye ve çekilişlere katılmaya yönlendirerek fotoğrafınıza yorum yapabilir ve sizi takip etmelerini sağlayabilirsiniz.

Bununla birlikte, sponsorlu reklamlar yerleştirerek Instagram sayfanızı büyütmeye büyük miktarda sermaye ayırmanız gerektiğini de söylemek istiyoruz.

Aylık 2000-2500 TL bütçe ile sayfanızı hızlıca büyütebilirsiniz.

Elbette, reklamda sponsor olduğunuz içerik, yani ürün veya hizmetin videosu veya görüntüsü yüksek kalitede ve ilgi çekici olduğu sürece!

Olayları anlamak

Günümüzde, ucubeler farklı türlerde Instagram reklamları yaptığından ve Instagram'ı aktif olarak kullandığından, takipçi sayınızı artırabilir ve ucubelerle anlaşarak Keşfet'e düşebilirsiniz.

Ticari bir işletme iseniz; Sattığınız ürünler için egzotik hediyeler gönderebilir ve ürünlerinizin reklamını yaptırabilirsiniz.

Ancak meraklıların bir hikaye paylaşımı için bile ortalama 2.000-3.000 TL fiyat talep ettiğini açıklığa kavuşturmak isteriz.

Büyük çekilişlere katılın

Büyük çekiliş yarışmalarına katılarak kendi sayfanızda çekilişler düzenleyebilir veya yeni katılımcılar kazanabilirsiniz.

Instagram'da son zamanlarda piyango sayfalarının sayısı arttı.

Bu sayfalar Instagram fenomeni doğrultusunda çekilişler düzenliyor; Başka bir deyişle, tek bir piyangoya katılabilir ve yaklaşık 40.000 ila 50.000 abone kazanabilirsiniz.

Ancak böyle bir çekilişe katılmak için 3000-4000 TL'yi feda etmeniz gerekiyor.

Eğer fenomenlerle doğrudan iletişim kuramazsanız ve kendinizin reklamını yapmak için onlarla işbirliği yapamazsanız veya iletişim kurduğunuz kişiler sizden büyük miktarlar isterse, büyük ölçekli organize çekilişlere katılabilirsiniz. Ödeme sayfalarında abonelerinizi artırın ve Keşfet'e hızlı erişim sağlayın.

Sosyal medya uzmanlarından yardım alın

Yukarıdaki önerilerin hepsini tek tek uygular ve Keşfet'e kaydolursanız ancak sayfa etkileşiminiz zayıfsa veya istediğiniz sonucu alamazsanız, Instagram sayfanızın maksimize edilmesini sağlayan sosyal medya uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

Günümüzde sosyal medya uzmanları aylık 1500-200 TL ücret karşılığında Instagram sayfanızı büyütmenize yardımcı oluyor.

Bununla birlikte, sayfanızın ciddi şekilde ilerlemesi için gerçek bir sosyal medya uzmanı tutmanız gerekir.

Aksi takdirde paranızı ve tüm çabalarınızı boşa harcamanız da mümkündür!

Instagram'da rekabetin yoğun olduğu ve inek olmak isteyenlerin adeta birbirleriyle savaştığı bu günlerde yukarıda belirtilen teknikleri deneyerek tuhaf olabilirsiniz.

Ancak Instagram'da sayfayı büyütmenin eskisinden daha zor hale geldiğini de söylemek istiyoruz.

Bu şekilde çok sabırlı olmanız, hayallerinizden vazgeçmemeniz ve ne olursa olsun vazgeçmemeniz gerekir.

Her şeyden önce, kendiniz olmayı, kendinize sadık kalmayı ve samimiyetinizi insanlara iletmeyi başarmalısınız!

Başkalarından farklı olduğunuzu, tuhaf olmak için çılgın şeyler denemediğinizi ve kendi değerlerinden ödün vermediğinizi kanıtlayarak insanların sevgisini kazanabilirsiniz.

Bu şekilde, geçici ün kazanmak yerine, kalıcı bir haysiyet ve sevgi elde edebilirsiniz.

Dürüstlüğünüzü ve iyi niyetinizi kaybetmezseniz, zamanla Instagram'da harika bir aileye sahip olabilirsiniz.

Umarız hayallerinizden ve kendinizden asla vazgeçmezsiniz …

About the Author: Cibolerang

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *