Numara Taşıma Kaç Gün Sürer – Numara Taşıma Nasıl Yapılır?

Numara Taşıma Kaç Gün Sürer – Numara Taşıma Nasıl Yapılır?

Numaranızın başka bir operatöre aktarılmasına cep telefonu numaraları denir. Bu transfer sürecinden geçen kişiler genellikle hattı hareket ettirmenin kaç gün sürdüğünü ve bir numaranın nasıl transfer edileceğini merak ederler. 2014'ten önce bir hattın başka bir operatöre aktarımı yoktu. 2014'ten sonra müşteriler, numaralarını yasal olarak farklı operatörlere aktarabilir.

Numaraları Turkcell'den Vodafone'a, Vodafone'dan Turkcell'e, Turkcell'den Turk Telekom'a, Turk Telekom'dan Turkcell'e aktararak işleminizi aktarım yapmadan tamamlayabilirsiniz. Kısaca, üzerinde çalıştığınız operatör ne olursa olsun bir hattı farklı bir operatöre aktarabilirsiniz. Numara taşınabilirliği işlevi ile operatörleri numara transferi kampanyaları uygulamaya da teşvik etmiştir. Operatörler, numaralarını takarken organizasyonlarına katılan abonelere ücretsiz hediyeler ve ek indirimler sunuyor.

Numara taşınabilirliğinde numara değişir mi?

Numara taşınabilirliğinde numara değişir mi?

Numara aktarım işlemi tamamlandığında numara değişiyor mu? Taşınmayı düşünenler genellikle numaralarını takmazlar çünkü numaranın değişeceğini düşünürler. Ancak, numara taşınabilirliğini gerçekleştirdiğinizde numaranız değişmeyecektir. Tetikleyiciyi değiştirirsiniz ve sayı aynı kalır.

Bu nedenle, numara aktarılırken numaramın kaybolup kaybolmayacağı konusunda endişelenmeme gerek yok.

Numaramı transfer etmem kaç gün sürer?

Numarama erişmek için geçen günlerin ayrıntıları

Çizginizi taşımaya karar verirken aklınıza gelecek bir diğer şey, kaç gün alacağıdır. Peki sayı kaç gün hareket ediyor? Numaraların transfer edilmesi kaç gün sürer ve numara transferinin ne zaman yapılacağı sorusunun cevabı aşağıdaki gibidir. İnternet üzerinden aktarım için yasal olarak belirlenen maksimum süre maksimum 6 gündür, bu süre zarfında hattınız aktarılacaktır.

Geçiş sürecini başlattıktan sonra, geçiş işleminin tamamlanması için eski SIM'i kullanmanız gerekir. Ardından, geçiş tamamlandığında, hat ağınız tamamen ortadan kalkacaktır. Bu durumda, yeni operatör hattını telefonunuza bağlamalısınız.

Eski operatör numara aktarım işlemine ne kadar hızlı yanıt verirse, yeni operatör işlemi o kadar hızlı gerçekleştirebilir. Numara aktarım işlemi yaklaşık iki günde tamamlanır.

2020 numara transfer kampanyaları

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom numara transferi kampanyaları

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom numara taşınabilirliği kampanyasıyla müşterilerine hizmet veriyor. Ücretsiz internet, fiyat indirimleri ve daha birçok avantajın yanı sıra bu kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Numara taşınabilirliği özel kampanyalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Tarife indirimi
 2. Hediye olarak İnternet, SMS ve dakika paketleri
 3. Kampanyaları indirin
 4. Diğer fırsatlar

Transferin sayısı

Numarayı aktarmak biraz zaman alıyor. Numarayı aktarmak için beklemeniz gereken süre, talebi gönderdikten sonra maksimum 6 gündür. Rakamlar bir yılda 4 defaya kadar taşınabilir. Son olarak, numara taşınabilirliğini 90 günde bir gerçekleştirebilirsiniz.

Numara aktarım süreci

Numara taşıma süreciyle ilgili tüm sorularınızın yanıtlarını burada yayınladık. Bu süreçle ilgili aklınızdan geçenleri buradan öğrenebilirsiniz.

İnternetten veya mobil merkeze giderek transfer talebinde bulunabilirsiniz.

Hareketli sayıların faydaları 2020

Numara aktarma işlemi tamamlandığında çoğu zaman yeni değişen mobil operatör bedava dakikalar, kısa mesajlar ve internet gibi paketler sunar.

Ayrıca belirli kampanyalara katılmak istediğinizi de belirtmelisiniz. Örneğin hattınızı Turkcell'e devretmeden önce, hat transfer kampanyası ile sunulan ücretsiz teklifleri almak istediğinizi yöneticiye bildirin. Bu şekilde, seriniz aktif hale geldiğinde, hediyeler de başlatıcınız tarafından belirlenir.

Hat transfer numaralarına kaç gün açılıyor?

Belirtilen yasal süre 6 gündür, ancak genellikle numara aktarım süreci 2 ila 3 gün içinde gerçekleşir. Hat iletimi söz konusu olduğunda, hat ağınız hiçbir yerden tamamen çıkarsa iletimin gerçekleşeceğini eklemeye yardımcı olur. Yeni operatörünüzün size verdiği SIM kartı takmanız gerekir.

Numarayı taşırken dizini silmek mi istiyorsunuz?

Rakamları merak edenlerin bir diğer özelliği de dizindeki numaraların silinip silinmeyeceğidir. Numara aktarılırken telefon rehberinin silinip silinmediği sorusunun cevabı çok basit. Operatör sadece numaranın transferini değiştirir, telefon rehberinde kayıtlı numara silinmez.

Türk Telekom numarası ve yeni hat başvuru formu transfer imkanı

Türk Telekom Numara Transfer Formu – İnternetten Numara Aktarma

Numaralarını internetten Türk Telekom'a aktarmak isteyenler bunu çok kısa bir süre sonra yapabilirler. Türk Telekom Hattı Transfer Formu bağlantısı için hemen iletişime geçin. Açık sayfanın tamamını doldurmak istediğiniz alanları doldurun. Güvenlik kodunu girerek yeni bir numara veya hat transferini talep edebilirsiniz.

Transfer numarası formu ve yeni bir Turkcell hattı satın alma

Turkcell numara transfer formu

Hatlarını Vodafone veya Türk Telekom'dan Turkcell'e devretmek isteyenler, Turkcell Numara Aktarma Formu üzerindeki bağlantıyı kullanarak başvuru yapabilirler. Bu link üzerinden numara aktarılabilir veya yeni hat satın alınabilir.

Vodafone numarası aktarma imkanı ve
Yeni satırı uygulayın

Vodafone numara transferi, formu ve detayları

Vodafone numaralarının aktarılması ve yeni hat kampanyaları abonelerin ilgisini çekiyor. İnternetten hat transferi yapmak isteyenler buradan talep etmelidir.

Bir numara transfer etmek için kaç ay

Numara taşınabilirliği genellikle aboneler tarafından sıklıkla kullanılır. Ancak bunun da belirli sınırlamaları ve kriterleri vardır. Hattınızı yasal olarak transfer ettikten sonra 3 ay sonra hattınızı başka bir operatöre devredebilirsiniz. Bir yıl içinde aboneler 4 hat transferi yapabilirler.

Kaç ay içinde olduğunuz sorusunun cevabı 90 gündür. Numaranın taşınabilirliği 90 gün içinde gerçekleşir.

Numarayı transfer etmek için gerekli belgeler

Hattın yasal sahibi öncelikle transfer etmek istediğiniz en yakın mobil merkeze gitmelidir. Numara taşınabilirliğini hayata geçirmek için yanınızda bir kimlik kartı ve son 3 aya ait bir fatura getirmeniz gerekmektedir.

Numara taşıma reddedildi

Numarayı devretmeyi reddetmenin nedenleri nelerdir? Bazı durumlarda numara aktarımı reddedilebilir. Peki bunun nedenleri nelerdir?

Nadir durumlarda, numara transferi talebi yapıldıktan sonra hat transferi iptal edilebilir. Hat sahibi, hattı 3 ay içerisinde bir kez devretme hakkına sahiptir. 90 gün bitmeden transfer hattı talep etmeniz halinde hat transfer talebiniz kabul edilmeyecektir.

Abone kimlik bilgileri, numaranın taşınabilirliği ile eşleşmiyor

Hat taşıyıcılarına sahip olacak kişilerin karşılaşacağı sorunlardan biri, numara ileten abone kimlik bilgilerinin uyumsuzluğudur. Genellikle bu sorun, tetikleyicinin numara aktarımı sürecinde doğru bilgileri sağlamaması nedeniyle oluşur.

Son taahhüt tarihinden kaç gün önce

Hat transferi taahhüdünün bitmesine kaç gün kala? Kayıtlı bir faturalı plan kullanıyorsanız, taahhütte bulunmadan önce bir satır taşımanız çok yararlı olmaz.

Numarayı iletirken bir zorunluluk varsa dikkatli olmalısınız. Çünkü numaranızı erken transfer ederseniz, yükümlülüğün ihlaline neden olacağınız için faturanızdan para çekme ücreti alınacaktır. Nişan sonuna kadar numara aktarmayın.

Numara aktarım talebi nedir?

Numara, hattın yasal sahibi tarafından devredilebilir. Örnek vererek açıklarsak; Bu hattın Turkcell'den Vodafone'a aktarılması işlemidir.

Sayı, esas olarak mevcut tetikleyici karşılanmadığında iletilir. Kişiler numaralarını değiştirmek istemedikleri için transfer işlemi sırasında operatörü değiştirirler.

Numara hattı aktarım talebi

Çevrimiçi olarak transfer talepleri göndermek için izlenebilecek çeşitli yöntemler vardır. Bunları aşağıda listeledik. Tabii ki, en kolay yol operatörü aramak ve sorgulamaktır.

 1. Bir müşteri temsilcisini arayarak
 2. Eski hattınız kapatıldığında, yeni oyuncuya geçersiniz.
 3. Mobil merkezden bilgi alabilirsiniz.

Saç modelleri

 • Numara taşınabilirliğinde numara değişir mi?
 • 2 numarama geçmek kaç gün sürer?
 • 2020 Taşımacılık Kampanyalarında 3 Numara
 • 4 kez sayı işleme
 • 5 basamaklı transfer süreci
 • 2020 numarasını aktarmanın 6 avantajı
 • Hat, 7 numarayı iletmek için kaç gün açılıyor?
 • 8 Numaraları dönüştürürken dizin siliniyor mu?
 • 9 Türk Telekom numarası ve yeni hat başvuru formu transfer imkanı
 • Turkcell'de 10 Yeni Hat Numarası Transfer Formu
 • 11 Vodafone numarasının taşınabilirliği ve yeni hattın uygulaması
 • Bir numara transfer etmek için 12 ay
 • 13 haneli transfer yapabilmek için gerekli belgeler
 • 14 Numaranın işlenmesi reddedildi
 • 15 Abone kimlik bilgilerinin ofset numarası uyuşmazlığı
 • 16 son taahhüt tarihinden kaç gün önce
 • 17 Numara aktarım talebi nedir?
 • 18 dijital hat aktarma talebi

About the Author: Cibolerang

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *