Superonline Modem Arayüzüne Giriş ve Modem Şifresi Değiştirme

Superonline Modem Arayüzüne Giriş ve Modem Şifresi Değiştirme

Superonline Fiber ve ADSL internet servisleri ile Superonline arayüzü ve birçok kullanıcının tercih ettiği modem şifresini kullanarak modem ve şifre ayarlarınızı değiştirebileceğiniz gibi modeme kimin bağlı olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Superonline internet hizmetini kullanan birçok kişi, modem arayüzüne bağlanarak modem ayarlarını değiştirmek için bir Superonline modem kullanıcı adı ve şifresine ihtiyaç duyar. Turkcell Superonline müşterisi iseniz, Superonline modeme bağlanarak modem şifresini dilediğiniz gibi değiştirebilir veya modem ile ilgili ayarları kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu yazıda sizlere bir Superonline modemin Superonline modem arayüzüne bağlanması, Superonline ve Change modem şifresinin öğrenilmesi ve Superonline modem ayarları hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Superonline ve Changerk modemin parametrelerini modem şifresini bilerek değiştirmek istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Superonline modem arayüzüne nasıl erişilir

Superonline turccell modem kullanıcılarının, modem arayüzüne bağlanmak için standart oturum açma ekranındaki 192.168.1.1 ve 192.168.2.1 IP adreslerinden birini denemeleri gerekir. Superonline modeme bağlanmak için;

Superonline modeme nasıl bağlanılır?

 • İnternet modemi bağlantınızın açık olduğundan emin olun
 • Kullandığınız internet tarayıcısını açın (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla, Firefox vb.)
 • Açık internet tarayıcısına 192.168.1.1 IP adresini veya 192.168.2.1 IP adresini yazın ve Enter tuşuna basın
 • Modem arayüzünü göreceksiniz
 • Bilgileri Kullanıcı Adı Parola bölümüne Kullanıcı Adı: Parola admin: süper hat şeklinde girin.
 • Artık bir süper hat modeme bağlanabilirsiniz. Modeme bağlı tüm parametreleri, şifre ve çevre birimlerini görebilir ve gerekli ayarları yapabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgileri sırayla tamamlarken Turkcell süper hat modem arayüzüne başarılı bir şekilde bağlanmanız gerekmektedir.

Önemli; Modem arayüzüne girdiğiniz şifre yanlış ise şifrenizi değiştirmişsinizdir. Parolanızı değiştirdiyseniz veya hatırlayamıyorsanız, modemi sıfırlamanız gerekir.

Modemi sıfırlamak için modemin arkasındaki sıfırlama düğmesine 5 saniye basarsanız, tüm ayarlar sıfırlanacaktır. Hala modem arayüzüne erişemiyorsanız, sorunu Superonline Müşteri Hizmetlerinde oturum açarak çözebilirsiniz .

Superonline modemin kullanıcı adı ve şifresi nedir?

Superonline modem şifresi ilk kurulumda tüm kullanıcılara standart olarak verilmektedir. İnternet tarayıcısına giriş yaptığınızda ve tarayıcınızdan 192.168.1.1 adresini açtığınızda, bir kullanıcı adı ve şifre girmeniz istenecektir. Girmeniz gereken Superonline modem bilgileri;

 • Kullanıcı adı: admin
 • Şifre: süper hat veya yönetici

Yukarıdaki bilgiler tüm modem girişleri için kullanılır. Parola bilgilerini kabul etmezse, bu parolanızı değiştirmişsiniz demektir.

Superonline modemin şifresi nasıl değiştirilir

Superonline modem şifresinin değiştirilmesi, ilk kurulum sırasında herkes aynı şifreyi aldığında çok önemlidir. Changek için modem şifresi;

 • İnternet bağlantınız olduğundan emin olun
 • İnternet tarayıcınızın adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın ve Enter'a basın
 • Kullanıcı adı ve Parola alanına sırasıyla admin ve Superonline yazarak modem arayüzüne girin .
 • Kablosuz bağlantıya tıklayın ve sırasıyla ağınızı seçin
 • Ağınızı seçtikten sonra isterseniz ağ adını değiştirebilirsiniz.
 • Aynı şekilde sol menüdeki Güvenlik sekmesine tıklayın ve şifrenizi istediğiniz gibi değiştirin.
 • Parolayı değiştirdikten sonra, yalnızca bilgileri kaydetmeniz gerekir.

Modem parolası tüm modemlerde bu şekilde değiştirilse de, kablosuz ağ ayarlarına veya kablosuz bağlantı için açma / kapama bağlantısına tıklayarak parolayı değiştirebilirsiniz.

ChangeModem şifresi

Superonline modemin adı nasıl değiştirilir

Superonlime modemin adını değiştirerek, istediğiniz gibi adlandırabilirsiniz. Bunu yapmak için, modem arayüzüne bağlandıktan sonra, modeme bağlandıktan sonra Temel> WLAN menülerini kullanarak kablosuz ağ adını değiştirebilirsiniz – Modem adını değiştirin.

Superonline modem arayüzüne bağlanamıyorum

Superonline Turkcell modem arayüzüne bağlanamıyorsanız, birkaç kez denemiş olabilirsiniz. İnternet modemi açık değilse, modem arayüzüne erişemezsiniz. Ayrıca modem arayüzüne erişim için tarayıcıya girilmesi gereken numaraların doğru olması gerekmektedir.

Modem arayüzüne girerken şifre hatası alırsanız, şifrenizi değiştirmiş olabilirsiniz. Parolanızı değiştirirseniz, modemi sıfırlamanız veya müşteri hizmetlerine başvurmanız gerekir.

Superonline modemi fabrika ayarlarına geri yükleyin

Superonline modem şifresini hatırlamıyorsanız ve kullanıcı oturum açma sorunları yaşıyorsanız, fabrika ayarlarını geri yüklemek için sıfırlamanız gerekir. Modemi fabrika ayarlarına döndürmek için Modem Sıfırlama düğmesine 5-15 saniye bastıktan sonra, modem ışıkları söndüğünde ve yeniden açılmaya başladığında modem fabrika ayarlarına sıfırlanacaktır.

Bu yazımda size süper hat modem arayüzü ve Superonline Changingpassword modemin tanıtımı hakkında biraz bilgi vermeye çalıştım.

About the Author: Cibolerang

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *