Telefonum Şarj Olmuyor Ne Yapmalıyım? Telefon Şarj Olmuyor

Telefonum Şarj Olmuyor Ne Yapmalıyım? Telefon Şarj Olmuyor

Telephoneum şarj etmez ve telefonun pilini şarj etmez . Smart Phones'de çok yaygın bir sorun . Özellikle pili çabuk tüketen telefonlarda, telefonun sık sık şarj edilmesi, şarj yuvasının bozulmasına neden olur.

Şarj cihazının şarj terminali ile oynamadan şarj edilmemesi ve şarj fişinin bozulması, telefonun şarj olmamasının ana nedenlerinden biridir. Özellikle Phoneu, şarj cihazına bağlandıktan sonra şarj terminali ile oynarken bir şarj almadıysa veya Phoneu takılıyken ve Phone dik tutularak şarj edilmişse, size bazı önerilen çözümler sunmak istiyorum.

Bu yazıda Phoneum çalmıyor ne yapmalıyım? Ayrıca phone şarj olmama sorununu ve çözümlerini açıklamaya çalışacağım. Telefonunuzu şarj olmadığı için teknik servise göndermek yerine, size anlattığım yöntemleri kullanarak problemden kurtulabilirsiniz.

Telefonu şarj etmeme nedenleri

Telefonun şarj olmamasının ana nedenlerinden biri şarj kablosunun arızalanmasıdır. Şarj kablosunun ucu genellikle bükülmüş ve kırılmıştır ve şarjla oynamak, şarj kablosunu ve telefonun düzensiz şarjını bozacaktır.

Telefonun şarj olmamasının ana nedenleri şunlardır:

  • Telefonun şarj yuvası tıkalı ve özellikle toz, kir, pamuk ve diğer benzeri parçalar – telefon – giriyor ve şarj olmuyor
  • Şarj cihazını telefonun şarj bağlantı noktasına sık sık bağlamak, fişin kırılmasına neden olabilir.
  • Telefonun şarj soketi için kırılan dişler
  • Şarj soketi nemli ve nemden oksitleniyor
  • Şarj kablosu kopmuş

Telefon şarj olmuyorsa ne yapacağız

Eğer Phoneum şarj olmuyor veya Phoneum seyrek şarj olduğunu söylemek, o zaman ben size sağlayacaktır yöntemler uygulayarak kesin çözüm bulabilirsiniz.

  • Telefonun pilinin durumunu öğrenin

Telefonun şarj olup olmadığını, pil durumunu ve şarj verimliliğini görmek için Phone üzerinden Ampere uygulamasını indirebilirsiniz. Bu çok kullanışlı uygulama, size telefonun şarj hızını ve şarj hızını ayrıntılı olarak gösterir. Ekran yeşilse, Phone doğru şekilde şarj oluyor demektir. Bununla birlikte, turuncu ise, bu, telefonun çok fazla güç tükettiği anlamına gelir.

  • Şarj cihazını farklı bir telefon ve duvar prizinde deneyin

Phone prize takıldığında şarj olmuyorsa, şarj cihazının çalışıp çalışmadığını görmek için başka bir Phone deneyebilirsiniz. Ayrıca başka bir prizde şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Şarj edip etmediğini görmek için bir bilgisayara da bağlayabilirsiniz.

  • Telefonunuzu kapatın ve pili çıkarın

Phone çok ısınırsa veya başka nedenlerle telefonu tamamen kapatabilir ve pili çıkarabilirsiniz. Bir süre bekledikten sonra pili takıp yeniden şarj etmeyi deneyin. Pili değiştirme seçeneğiniz varsa, yeni bir tane satın alabilirsiniz.

  • Telefon soketi deliğini temizleyin

Şarj edilmeyen en yaygın sorunlardan bazıları bağlantı noktasındaki telefon kirliliği, kırık veya oksitlenmiş tırnaklardır. Telefonum yapmam gerekeni şarj etmiyor dersem, bakmanız gereken ilk yer şarj soketi. Toz, kir veya elbise pamuklu boşluğa girdiği için cebimizde taşıdığımız telefon prizi deliği sorunu ortadan kaldıracaktır. Ek olarak, ıslak ve nemli toplama kapağı oksitlenir, böylece şarj işlevini yerine getirmez. Diğer bir neden de delik vidalarının kırılmasıdır. Phone, çivi kırıldığında şarj cihazı temas etmediğinde şarj olmaz.

  • Phoneun Durumunu Kaldır

Telefonunuzun şarj olmamasının nedenlerinden biri, şarj cihazının tam olarak takılmamış olmasıdır. Eksik bir şarj cihazı, eşit olmayan şarja veya fişin zarar görmesine neden olur. Phone'u eklemeden önce Phone panosunu kaldırabilirsiniz.

Phone şarj etmeme nedenleri

Phone İndiriliyor ancak indirilmiyor

Phone şarj oluyor ancak şarj olmuyor. Bunun ana nedenlerinden biri de bataryadır. Phone pilinin ömrü dolduğunda, Phone pili, şarj olduğunu gösterse bile şarj edilmeyecektir. Phone şarj oluyorsa ancak şarj olmuyorsa başka bir neden de şarj soketinin kirli olması veya vidaların kırılmasıdır. Şarj cihazının takılacağı deliği temizleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Telefonumuz şarj olmuyorsa ne yapmalıyız

Phone şarj olmuyorsa ne yapmamız gerektiğini söylersem, önce phone'u kapatın ve pili çıkarın. Pamuklu bir top veya havluyu ince bir bant veya sopayla sararak soketi temizlemeyi deneyebilirsiniz. Phone şarj olmuyorsa bu, USB bağlantı noktasını soket üzerindeki sekmelere zarar vermeden düzenlemenin ve temizlemenin etkili bir yoludur. Bunu yaparken yuvaya ve tırnaklara zarar vermemeye dikkat etmelisiniz. İşlemin sonunda pili takıp şarjlı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Görünüşe göre telefon şarj oluyor ancak şarj olmuyor

Phone şarj oluyor ancak şarj olmuyor gibi görünüyorsa, phone'daki gereksiz uygulamaları kaldırmanız ve pili değiştirmeniz gerekir. Phone'u kapatmanız ve şarj etmeniz gerekiyor. Başka bir şarj kablosuyla şarj edebilirsiniz, şarj kablosu kırılırsa veya ezilirse düzgün şarj olmaz.

Yüksek kaliteli bir orijinal şarj kablosu kullanarak problemden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Bazı şarj kabloları hızlı bir şekilde şarj edilebilirken, diğerleri şarj olurken bile boşalabilir.

Bu yazıda telefonum şarj olmuyor. Ne yapmalıyım Soruyu cevaplamaya çalıştım. Aklınızdaki soruları yorumlar kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

About the Author: Cibolerang

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *