Turkcell Fatura Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur?

Turkcell Fatura Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur?

Bazen Türk faturalı hat sahipleri herhangi bir nedenle faturalarını geç ödüyorlar. Fatura ödeme zamanı geldiğinde Turkcell tarafından e-posta ve SMS ile bilgilendirileceksiniz. Faturanızı size bildirilen son ödeme tarihinde ödemediyseniz ne olacağını detaylı olarak anlatmaya çalışacağım.

Pek çok insan ödemelerini ekonomik nedenlerden veya hatlarındaki yüksek faturalardan dolayı düzensiz olarak yapmaktadır. Turkcell faturanızın son ödeme tarihi, o tarihe kadar son ödeme yapmanız gereken tarihtir. İşte sorusunun cevabı, Turkcell faturasını ödemek için son tarih geçerse ne olur;

Turkcell faturası için son ödeme tarihi geçerse ne olur?

Türk faturalı hat sahiplerinin karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri faturanın geç ödenmesi veya ödenmemesidir. Turkcell faturalı hat sahipleri faturalarını son ödeme tarihine kadar ödemediklerinde, Turkcell'den faturanın ödenmediğini belirten bir mesaj gönderilir.

Fatura, son ödeme tarihinden itibaren bir hafta ek süre ile ödenmelidir. Diğer bir deyişle, arama veya kısa mesaj görüşmesi, son hat ödemenizden sonraki bir hafta boyunca kapatılmayacaktır. Sadece geç ödeme durumunda% 2,5 faiz alınır.

Fazladan bir hafta için ödeme yapmazsanız, hattınız giden aramalar ve SMS gönderimi için kapatılacaktır.

Son ödeme tarihini takip eden hafta içerisinde size bildirilen kısa ödeme mesajını dikkate almazsanız, hattınıza 3 gün daha süre tanınır ve bu süre içinde ödeme yapmazsanız hattınız tamamen kapanacaktır. Arayanlar, “Bu hat geçici olarak hizmet dışı” şeklinde bir uyarı alacaktır. “Bu hat geçici olarak hizmet dışı” uyarısı, yalnızca hattınızın faturasını ödemediğinizde söylenir. Birini ararken bu uyarı mesajını alırsanız hat sahibinin borcunu ödemediğini anlayabilirsiniz.

Hattınız tamamen kapandığında, Turk size borçlarınızı bir ay içinde ödemeniz için taksit imkanı sunacak. Vazgeçmezseniz, bir ay sonra idam edilirsiniz.

Son ödeme tarihinden kaç gün sonra Turkcell faturası kapatılır

Turkcell hattınız, vade tarihinden itibaren bir hafta içinde borçlarınızı ödemezse, dış aramalarınız için hattınız askıya alınacaktır. Bir hafta sonra ödeme yapmazsanız 3 gün sonra hattınız tamamen kapanacak ve arayanlar size ulaşamayacaktır.

Turkcell faturanızın ödenmemesi durumunda bir hafta içinde hattınız tamamen kapatılacak ve borçlarınızı kapatmanız için size bilgi mesajı gönderilecektir. Borcunuzu ödemezseniz Turkcell tarafından idam edilirsiniz.

Turkcell faturanızın son ödeme tarihi geçmişse

Turkcell faturanızı son ödeme tarihi, son ödemeyi yaptığınız son gündür. Otomatik ödeme talimatınız yoksa ve Turkcell faturanızın son ödeme tarihi geçmişse kısa mesajla faturanızın ödenemeyeceğini belirten bir bildirim alacaksınız. Son ödeme tarihinizden itibaren bir hafta içinde ödeme yapmazsanız, hattınız kısıtlanacak ve arama yapamayacak, kısa mesaj gönderemeyeceksiniz.

Turkcell tarafından ödenmeyen fatura sayısı işleme alınacak

Turkcell faturanızı son ödeme tarihine kadar ödemezseniz, hattınız aramalara kapalıysa ve borçlarınızı bir ay içinde ödemezseniz Turkcell size bir borç taktiği sunuyor. Taksitli ödeme yapmazsanız ve ödememekte ısrar ederseniz, borcunuz yasal olarak sizden tahsil edilecektir.

Turkcell faturasının son ödeme tarihi

Bir ay süreyle Turkcell faturası ödenmezse ne olur?

Turkcell faturalı hattınız sona erdiğinde, hattınız bir hafta içinde giden aramalara kapatılacaktır. Bu fazladan haftada ödeme yapılmazsa 3 gün içinde hattınız gelen aramalara kapatılacaktır. Sizi arayanlar size ulaşamaz. Vade tarihinden itibaren bir ay içinde geri ödeme yapılmazsa borç olur. Bir ay sonra ödeme yaparsanız açılış ve kapanış masrafları artı yasal faiz hattınıza uygulanacak ve hattınız açılacaktır.

Fatura ödemeniz bir ay geçtiyse, aynı anda emanet ücretleri, para çekme ücretleri ve yasal vergiler tahsil edilecektir. Hattınız açılmadan kapatıldı ve bir avukat aracılığıyla kurtarılıyor.

Hattınızdaki borcu ödemekte sorun yaşıyor ve devam etmek istemiyorsanız 5327575555 numaralı telefonu arayarak borcunuzu faturadan geri ödeyebilirsiniz.

Turkcell faturalı hat borç nedeniyle kapanırsa açılış ve kapanış masrafları ödenecek mi?

Bu düzenleme ile faturanızı zamanında ödemediğinizde ve hattınız görüşmeler için kapatıldığında, ödemenizin ardından açık hattınız için açılış ve kapanış ücreti alınacaktır. Açılış ve kapanış maliyetleri bir sonraki faturanıza yansıtılır. Bu ücret 35 TL.

Fatura ödedikten sonra Turkcell ne zaman açılacak

Turkcell faturanızı ödemek için son ödeme tarihini unutursanız, hattınız kapalıysa, hat borcunuzu ödedikten sonra sistemden bir saat sonra otomatik olarak hattınız tekrar aktif hale gelecektir.

Bize bunu fatura ödeme tarihini yazarsan Turkcell Ol ne gereklidir? Turkcell faturasının son ödeme tarihi ile ilgili soruları cevaplamaya çalıştım . Aklınıza takılan soruları yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

About the Author: Cibolerang

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *