Turkcell Upcall Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Turkcell Upcall Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Turkcell UpCall , arayanların numaraları bilinmeyen bir numara servisi ile telefon rehberinde saklanmasa bile, kimliğini kolayca öğrenmenizi sağlayan bir uygulamadır.

Turkcell UpCall, hangi numaraların sizi aradığını ancak hangilerini bilmediğinizi öğrenmenizi kolaylaştırır. Numaradan adı ve addaki numarayı sorgulamak için Upcall'ı kullanabilirsiniz.

Turkcell'in en kullanışlı uygulamalarından biri olan Upcall uygulaması ile sadece sizi kimin aradığını değil, aynı zamanda sizi kimin aradığını da öğrenebilirsiniz. Ayrıca bir profil resmini kullanarak sizi kimin aradığını görebilir, telefon kapalıyken sizi kimin aradığını öğrenebilir ve meşgul olduğunuzda arayan bilgilerini alabilirsiniz.

Bu yazıda Turkcell çağrı nedir? Upcall nasıl kullanılır? Upcall'ın iptal edilmesi ve Turkcell Upcall'ın ödenip ödenmediği ile ilgili bir soruya cevap vermeye çalışacağım. Upcall numarası ve Turkcell Upcall bedava internet kampanyasının detaylarını da yazıda bulabilirsiniz.

Turkcell Upcall nedir? Ne yaparsın ya ne yaparsın?

Upcall, Turkcell tarafından bilinmeyen numaralara hizmet vermek için hazırlanmış bir mobil uygulamadır. Upcall, sizi tanımadığınız numaralardan kimin aradığını size bildirmek için numaraya göre bir ad hizmeti de sunar.

Turkcell Upcall hizmeti, telefon rehberinizde kayıtlı olmayan bir numara sizi aramaya başladığında telefonunuzun ne zaman çaldığını bilmenizi sağlar. Ancak, arayan numaranızın Turkcell rehberinde veya diğer operatörlerin aboneleri için yönlendirme koruma hizmetinde kayıtlı olması gerekir; Kayıtlı değilse ve bilgileri alıkonulmuşsa, kimliği bilinemez.

Turkcell UpCall nasıl kullanılır?

Turkcell Upcall'ı kullanmak için uygulamayı AppStore ve Google Play'den indirebilirsiniz. Dilerseniz UPCALL yazıp 2200'e ücretsiz göndererek ve linke tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz. Upcall uygulamasının nasıl kullanılacağı sorusuna cevap vermek için;

  • Upcall uygulamasını telefonunuza indirin
  • Telefon numarasını girin, telefonunuza gönderilen doğrulama kodunu girin ve oturum açın.
  • Açılan sayfada profil resminizi ve kullanıcı adınızı girmeniz istenecektir.
  • Upcall uygulaması, dizininize ve arama geçmişinize erişmenizi sağlar
  • Uygulamada “Rahatsız Etmeyin” modunu etkinleştirerek birisinin sizi rahatsız etmesini önleyebilirsiniz.
  • Arayanların telefonda meşgul olup olmadığını görebilirsiniz.
  • Upcall uygulamasındaki ayarları değiştirerek bildirimleri etkinleştirebilirsiniz.
  • Bildirimleri açarak, telefonunuzu açmadan kimin aradığını görebilirsiniz.
  • İsmi uygulamadaki numaradan sorgulayabilirsiniz.

Turkcell Upcall Ücretli Mi Servisi

Upcall uygulamasını telefonunuza indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir. Ancak, telefonunuz kapalıyken sizi kimin aradığını bilmek için internete sahip olmanız zorunludur. Size gönderilen bildirimler standart internet planınız üzerinden harcanır. Turkcell abonesiyseniz upcall uygulamasını internet paketi harcamadan ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Bu hizmetlerden herhangi birine üye iseniz KimAramış, KimAramış Ektsra, CepAçık, CepAçık Ekstra, Kim Arıyor, NowAra, ücretsiz olarak kullanmaya devam edeceksiniz.

Turkcell araması nasıl iptal edilir

Turkcell Hatırlatma uygulamasını kullandığınız için herhangi bir ücret alınmayacaktır. Ancak, uygulamayı silmek ve Upcall uygulamasını iptal etmek isterseniz, hesabınızı telefonunuzdan silerek veya uygulamadaki ayarlar bağlantısını tıklayarak kolayca silebilirsiniz.

Turkcell Upcall Ücretsiz İnternet Kampanyası

Sen Turkcell Upcall Statune Turkcell 2021 'nin ücretsiz internet kampanyalarından birine abone olmanız gerekir. Upcall Staatune ile arayanlarınıza, telefonunuz kapalıyken neden telefonunuzu açamadığınızı söyleyebilirsiniz. Telefonunuz kapıda olsun ya da olmasın bir toplantıda, işte, oyunda veya araba kullanırken olduğunuzu söyleyebilirsiniz.

Turkcell'in UpCall Statune servisi, kampanyaya katıldıktan sonra 6 hafta süreyle haftalık 500MB internet hattında haftalık 3 TL abonelikle ayarlanıyor . Her hafta hattınızda 3 Türk Lirası topladığınızda hattınıza 500 MB tahsis edilecektir.

Turkcell Upcall operatörünün adını değiştirin

Turkcell Upcall uygulamasını kullanarak telefondaki operatör ismini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Uygulamadaki operatör adı ayarını değiştirerek, 15 karaktere kadar bir ad tanımlayabilirsiniz. Oyuncu adında sınırsız değişiklik yapabilirsiniz. Uygulamayı silmediğiniz sürece kullanmak mümkündür. Taşıyıcı adı ayarında adı değiştirirken ad görünmüyorsa, telefonu açıp kapatmanız yeterlidir.

Turkcell telefon numarasını sil

Turkcell Upcall üzerinden birini aradığınızda isminizin karşı tarafta görünmesini istemiyorsanız, telefon numarasını Turkcell rehberinden kaldırmanız gerekir. Telefon numaranızı Turkcell rehberinden kaldırmak için Turkcell Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz.

Telefon numaranızı telefon defterinden çıkardığınızda, Upcall aracılığıyla numaranızı kimin aradığını bulamayacak ve arama bilgileriniz saklandığı için numaranın sahibinin kim olduğunu bilemeyecektir.

Diğer operatörler Turkcell Upcall kullanabilir mi?

Vodafone ve Türk Telekom müşterileri de Turkcell Upcall uygulamasını kullanabilir. Ancak Turkcell müşterileri Upcall'ı kullandıklarında internet paketleri patlamaz ve oyuncunun diğer abonelerinin internet paketinden harcanmaz. Kısacası Upcall herkese açıktır.

Çağrı modunu rahatsız etmeyin

Upcall Rahatsız Etmeyin moduyla, telefonunuzu kapatmadan sizi aramalarını engelleyebilirsiniz. Arayanlar size ulaşamaz, ancak sizi kimin aradığını görebilirsiniz. Kullanışlı Rahatsız Etmeyin modu, uygulama içinden kolayca açıp kapatmanıza olanak tanır.

About the Author: Cibolerang

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *