Vodafone Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır?

Vodafone Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır?

Vodafone faturası ödenmezse ne olur? Kaç gün kapalı Faturalı Vodafone hat sahipleri bazen faturalarını belirli nedenlerle geç ödüyorlar. Vodafone tarafından fatura son ödeme tarihi e-posta ve SMS ile size bildirilecektir. Faturanızı size bildirilen son ödeme tarihinde ödemediyseniz ne olacağını detaylı olarak anlatmaya çalışacağım.

Pek çok insan ödemelerini ekonomik nedenlerden veya hatlarındaki yüksek faturalardan dolayı düzensiz olarak yapmaktadır. Bir Vodafone faturasının son ödeme tarihi, o tarihe kadar son ödemenizi yapmanız gereken tarihtir. İşte sorusunun cevabı, bir Vodafone faturasının son ödeme tarihini aşması durumunda ne olur;

Vodafone faturalarınızı son ödeme tarihi geçmişse ne olur?

Vodafone faturalı hat sahiplerinin karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri faturanın geç ödenmesi veya ödenmemesidir. Vodafone faturalı sahipleri faturalarını son ödeme tarihine kadar ödemediğinde, Vodafone faturanın ödenmediğini belirten bir mesaj atıyor.

Fatura, son ödeme tarihinden itibaren bir hafta ek süre ile ödenmelidir. Diğer bir deyişle, arama veya kısa mesaj görüşmesi, son hat ödemenizden sonraki bir hafta boyunca kapatılmayacaktır. Sadece geç ödeme durumunda% 2,5 faiz alınır.

Fazladan bir hafta için ödeme yapmazsanız, hattınız giden aramalar ve SMS gönderimi için kapatılacaktır.

Son ödeme tarihini takip eden hafta içerisinde size bildirilen kısa ödeme mesajını dikkate almazsanız, hattınıza 3 gün daha süre tanınır ve bu süre içinde ödeme yapmazsanız hattınız tamamen kapanacaktır. Arayanlar, “Bu hat geçici olarak hizmet dışı” şeklinde bir uyarı alacaktır. “Bu hat geçici olarak hizmet dışı” uyarısı, yalnızca hattınızın faturasını ödemediğinizde söylenir. Birini ararken bu uyarı mesajını alırsanız hat sahibinin borcunu ödemediğini anlayabilirsiniz.

Hattınız tamamen kapandığında, borçlarınızı bir ay içinde ödemeniz istenecektir. Vazgeçmezseniz, bir ay sonra idam edilirsiniz.

Vodafone faturasının son ödeme tarihinden kaç gün sonra

Vodafone hattınız, son ödeme tarihinden itibaren bir hafta içinde borçlarınızı ödemezse, yaptığınız aramalar nedeniyle hattınız askıya alınacaktır. Bir hafta sonra ödeme yapmazsanız 3 gün sonra hattınız tamamen kapanacak ve arayanlar size ulaşamayacaktır.

Vodafone faturanızın son ödeme tarihi geçmişken ödeme yapılmadığında herhangi bir kısıtlama, gelir, arama veya kısa mesaj yapamazsınız. Henüz geri ödeme yoksa borcunuz icra ile tahsil edilecektir.

Vodafone faturası ödenmediyse

Vodafone faturanızın son ödeme tarihi geçmişse

Vodafone faturalama son tarihi geçmişse ; Faturanızın vadesi geldikten sonra ödemediğiniz her gün için belirli bir miktar gecikme faizi olarak alınır. Uygulanabilir tedavi, son ödeme tarihinden sonra 5 gün devam eder. Faturanızdaki son ödeme tarihinden 5 gün sonra ödeme yapmazsanız hattınız kapatılır ve kısıtlanır. Yasak süresi içinde kimseyle iletişime geçemiyorsanız veya SMS gönderemiyorsanız. Gecikme ücretleri ve kredi sonrası kapatma ücretleri bir sonraki faturanızda görünecektir.

Vodafone ödeme süresinin dolması ve 5 gün içinde ödeme yapmamanız durumunda hattınız tamamen kapanacaktır. Bir ay içinde ödeme yapmazsanız idam edilirsiniz.

Vodafone faturayı ödemezse hattı devre dışı bırakırken

Vodafone fatura tarihinden sonra faturanın son ödeme tarihi size SMS ve e-posta ile bildirilecektir. Son ödeme tarihinden sonra fatura 5 gün daha açık kalır. Borçlarınızı 5 gün içinde ödemezseniz, hattınız yapılan aramalara kapatılacak ve 3 gününüz daha olacaktır. Borç 3 gün içinde ödenmediğinde, hattınız gelen aramalara kapatılacak ve arayanlarınız size ulaşamayacaktır.

Borç, son ödeme tarihinizden itibaren 8 gün içinde ödenmeli veya fatura yeniden yapılandırılmalıdır.

Vodafone faturalı hattının borç nedeniyle kapatılması durumunda açılış ve kapanış masrafları ödenecek mi?

Bu düzenleme ile faturanızı zamanında ödemediğinizde ve hattınız görüşmeler için kapatıldığında, ödemenizin ardından açık hattınız için açılış ve kapanış ücreti alınacaktır. Açılış ve kapanış maliyetleri bir sonraki faturanıza yansıtılır. Bu ücret 25 TL'dir.

Vodafone faturası bu yazıda ödenmezse ne olur ? Kaç gün yakın soruları cevaplamaya çalıştınız? Vodafone faturasının son ödeme tarihi geçerse ne olur ? Aklınıza takılan soruları yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

About the Author: Cibolerang

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *