Vodafone Faturalıdan Faturasız Hatta Geçiş Nasıl Yapılır?

Vodafone Faturalıdan Faturasız Hatta Geçiş Nasıl Yapılır?

Yeni marka kampanyalarıyla her zaman müşterilerini memnun etmeyi başaran Vodafone, ülkemizde en çok tercih edilen GSM operatörlerinden biridir.

Ön ödemeli ve faturalı hatların cazip avantajlarından yararlanan bu operatörlerin kullanıcıları, zaman zaman faturalı hattan faturalı hatta veya faturasız hatta geçme kararı alabilirler.

Bu yazımızda “Vodafone faturalı hattan faturalı hatlara nasıl geçersiniz?” Sorusuna kısaca cevap vermeye çalışacağız. Faturalı hattı iptal edip kontörlü hatta geçmek isteyen Vodafone aboneleri için.

Konuyla ilgili detaylı bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Vodafone'dan kontörlü hatta nasıl geçilir

Vodafone faturalı hattan kontörlü hatta geçiş yapmak istiyorsanız size en yakın Vodafone mağazasına gidip talebinizi iletebilirsiniz.

Ayrıca bir müşteri temsilcisini arayarak kontörlü hatta geçmek istediğinizi de belirtebilirsiniz.

İşte adım adım yapmanız gerekenler:

  • Önce müşterinin temsilcisiyle iletişime geçin. 542'yi arayabilir ve bir müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Ardından, müşteri temsilcisi tarafından sorulan güvenlik sorularını doğru yanıtlayın.
  • Soruları doğru cevapladığınızda, bir müşteri temsilcisi ön ödemeli hatta geçme talebinizi alır. Bu noktadan sonra Vodafone'un sizinle iletişime geçmesini beklemelisiniz.
  • Bir Vodafone Müşteri Temsilcisi, planınızı değiştirmemeniz için sizi ikna etmek için sizinle tekrar iletişime geçecektir. Neden ön ödemeli bir hatta geçmek istediğinizle ilgili bazı sorular sorar ve çözümler sunar.
  • Faturalarınız fazla olduğu için faturalı bir ürüne geçmek istediğinizi belirttiğinizde, sizi faturalı için uygun bir orana yönlendirmeye çalışır.
  • Son kararınızı verdiğinizde ve kontörlü hat kullanmak istediğinizi belirttiğinizde hattınız kontörlü hatta dönüşür.

Kısaca Vodafone faturalı hattan kontörlü hatta geçmenin iki yolu var diyebiliriz. Birincisi, doğrudan Vodafone mağazasına gitmek. Diğeri ise bir Vodafone müşteri temsilcisiyle iletişime geçmektir.

Yani Vodafone online işlemleri ile faturalı hattan kontörlü hatta geçiş yapamazsınız.

Vodafone faturalı hattan kontörlü hatta nasıl geçilir?

Vodafone faturalı hattan kontörlü hatta geçerken, taahhüdünüz sona erdiğinde Vodafone hattından kontörlü hatta geçerken dikkatli olmalısınız. Bağlantı bitmeden faturalı hattınıza geçiş yapmak para çekme ücretine neden olacaktır. Çayın bedelini ödememek için taahhüt sürenizin sonuna kadar beklemeniz gerekiyor ve bu şekilde faturasız hatta geçmeniz gerekiyor.

Vodafone faturalı hattan kontörlü hatta geçiş yapmak için, çevrimiçi self servis uygulamasına erişerek aboneliğin ne zaman sona erdiğini öğrenebilirsiniz. 7000 Self Servis'i arayarak veya Vodafone müşteri numarası 0 (542) 542 00 00'ı arayarak da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Faturalı Vodafone hat sahipleri faturalı hatta geçmeden önce para çekme ücretlerini öğrenmek ve hesaplamak için Vodafone Taahhüt ve Para Çekme Ücretlerinin Hesaplanması hakkındaki makalemizi inceleyebilirsiniz.

Hattınızı ücretsiz bir hatta taşımanın bazen büyük para çekme ücretlerine neden olabileceğini unutmayın. Özellikle Vodafone faturalı hattını iptal edip faturasız hatta geçmekte zorlananlar, başka bir operatöre aktararak cayma ücreti hesaplamasından kurtulmaları faydalı olacaktır.

Vodafone faturalı transfer cezasına sonradan ödemeli

Vodafone faturalı hattan kontörlü hatta geçiş yapmak istediğinizde, taahhüdünüz olsun ya da olmasın, “ön ödemeli bir hattan faturasız hatta geçerken” ödeme yapmanız gerekir.

Ödenecek bedel, fiyat ve taahhüt süresine göre değişiklik gösterebilir.

Tarifenizi düşündükten sonra, faturalı veya faturasız hattın sizin için daha faydalı olup olmayacağını kendinize sormalısınız.

Kontörlü hattın size daha uygun olduğunu düşünüyorsanız ve akıllı cihazınızı çok sık kullanmıyorsanız, faturalı hattan faturasız hatta sorunsuz geçiş yapmanızı tavsiye ederiz.

Bu yazımızda şu soruyu cevaplamaya çalıştık: Vodafone faturalıdan faturaya nasıl transfer yapılır? .

Daha önce faturalı hattan kontörlü hatta geçiş yaptıysanız, konu ile ilgili deneyim ve düşüncelerinizi yorumlar kısmına yazabilir ve abonelerimize bildirebilirsiniz.

Faturalı Vodafone'dan faturaya geçmek için kaç gün

Aynı oyuncu içindeki transferler aynı gün tamamlanır. Faturadan faturaya veya faturalandırmaya geçiş yapın, aynı gün Vodafone mağazalarına geçiş yapabilirsiniz.

Ayrıca çevrimiçi işlem listesinden veya Vodafone yan uygulamasıyla da geçiş yapabilirsiniz.

Vodafone faturasına faturalı havaleyi iptal etme ücreti

Faturadan faturalıya geçmek çok kolay olsa da, bazen faturadan faturaya geçiş yapmak zor olabilir. Ön ödemeli karta geçiş, özellikle kayıtlı planlarda, size para çekme ücreti olarak indirim uygulanmasına neden olabilir. Bir donanım kampanyasından yararlandıysanız, kalan cihaz fiyatı bir sonraki faturanızda önceden görünecektir.

About the Author: Cibolerang

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *